W życiu dziecka dom oraz szkoła wzajemnie się przenikają. Terapia powinna być prowadzona wielotorowo, w każdym obszarze funkcjonowania dziecka.

Ważne jest, aby jednoczyć siły wspierając rozwój dziecka z ADHD. Możemy wspólnie potraktować ten temat jako wyzwanie i współpracując, podnieść jakość życia i wesprzeć rozwój dziecka.

Uczę rodziców jak współpracować ze szkołą.

Pokazuję nauczycielom jak współpracować z rodzicami i jakie stosować metody, aby praca z dzieckiem był skuteczna.

Drogi Rodzicu!
Poinformuj swoją szkołę o możliwości szkolenia.

Drogi Nauczycielu, Pedagogu!
Chętnie przyjadę na zaproszenie do Państwa szkoły. Szkolę nauczycieli w całej Polsce od połowy 2012 roku. Jestem praktykiem, wysoko oceniana jest moja wiedza oraz sposób jej przekazywania, a przede wszystkim przykłady i wskazówki wzięte z życia.

Po kliknięciu w poniższy link uzyskają Państwo informacje na temat zarysu szkolenia

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI – ZARYS

W razie zainteresowania, prześlę Państwu szczegółową ofertę.

Zapraszam do kontaktu mailowego.

Powiązane wpisy:

Poprowadziłam szkolenie dla nauczycieli!

Szkolenie dla rady pedagogicznej.

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Szkolenie dla NAUCZYCIELI”

 1. Marta pisze:

  Witam,
  jestem mamą niespełna pięcioletniego chłopca (5 lat ukończy w grudniu 2013). Od maja 2011 do sierpnia 2013 dziecko uczęszczało do prywatnego przedszkola. Od początku były problemy z jego zachowaniem. Od kwietnia 2012 rozpoczęliśmy drogę diagnozy poprzez psychologów, pedagogów i psychiatrów. We wrześniu 2013 nieopatrznie zmieniłam dziecku przedszkole. Po pięciu dniach uczęszczania do nowego przedszkola „wycofałam” syna z niego i oddałam pod opiekę dziadka, gdyż dziecko bardzo źle zniosło zmianę i codziennie miałam telefony z informacjami o jego agresywnym zachowaniu. „Stare” przedszkole nie zgodziło się go przyjąć z powrotem podając brak miejsc jako powód. Dziecko prawie 4 tygodnie siedziało w domu, bo miałam nadzieję, że załatwię mu miejsce w przedszkolu z oddziałem integracyjnym. W międzyczasie otrzymałam od lekarza psychiatry wstępną diagnozę, że dziecko ma ADHD. Równocześnie w publicznej poradni dowiedziałam się, że samo ADHD nie jest podstawą do zaliczenia dziecka do dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym, więc dziecko nie otrzyma orzeczenia o kształceniu specjalnym w przedszkolu integracyjnym (dodatkowo Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 17.11.2010 w sprawie warunków organizowania kształcenia …./Dz.U. nr 228 poz. 1490/ nie wymienia w §2 ust. 2 przedszkola jako miejsca kształcenia dla uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym.). Dziecko zostało zawieszone w próżni – w przedszkolu nie chcą go na 7 godzin, bo uważają, że stanowi zagrożenie; dziecko od tygodnia uczęszcza tam na 2 godziny, z czego ok. godziny spędza z wychowawcą i ok, godziny w grupie.
  Zmierzam do tego, że w prywatnym przedszkolu -mimo problemów- syn spędził ponad 2 lata swojego życia, bo wychowawca i cala kadra bardzo się starała, natomiast obecne publiczne przedszkole syna kompletnie nie jest przygotowane na opiekę nad dzieckiem z ADHD. Ja jako rodzic chętnie przejdę Pani kurs. Ale co z wychowawcami w przedszkolu? Zastanawiałam się nad zorganizowaniem szkolenia dla nich. Nie wiem, jaki to koszt. Czy spotkała się Pani z tym, że rodzice przejęli inicjatywę zorganizowania takiego szkolenia? Może można na to pozyskać środki unijne? Prosiłabym o kontakt.

 2. Anna pisze:

  Witam,
  proszę o więcej informacji na temat szkolenia dla nauczycieli pracujących z dzieckiem z ADHD. Jestem początkującym nauczycielem języka angielskiego w szkole podstawowej. Uczę dwóch chłopców z ADHD i czuję się przytłoczona cała sytuacją – nie mam pomysłu na pracę z nimi, nie wiem jak wyeliminować zachowania niepożądane, np. ucieczki z klasy i bieganie po korytarzu, bicie innych dzieci. Bardzo proszę o pomoc – bo czuję się zupełnie bezradna.

  • Malgorzata pisze:

   Witam serdecznie,
   Celem szkolenia, moim celem jest wspomaganie nauczycieli. Pragnę uspokoić Panią, że po uzyskaniu praktycznej wiedzy, poradzi sobie Pani i da Pani dzieciom niezbędne wsparcie. Szczegóły szkolenia omówię w mailu. Widziałam, że nabyła Pani e-booka „Budowanie systemu motywacyjnego dla dziecka”. Oby wiecej tak zaangażowanych nauczycieli! Pozdrawiam,
   Małgorzata

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free