18/03
2011

 

Los obdarował nas synem nieprzeciętnym, wręcz absolutnie wyjątkowym. Każda jego myśl, każde działanie, każdy krok i każdy ruch jest inny, niż można by się spodziewać po chłopcu w jego wieku.

Ma wspaniałą intuicję i ponadprzeciętną inteligencję. Jego szerokie horyzonty myślowe zaskakują na każdym kroku. Ma nietuzinkowe podejście do wielu tematów. Jego sposób myślenia burzy wszelki ustalony porządek. Jego umysł wychodzi poza schematy myślenia. Nie widzi granic, które innych blokują i nie pozwalają działać oraz rozwijać swoich zainteresowań i umiejętności. Ma śmiałe pomysły, czasem zbyt śmiałe. Wspaniałe.

 

Czy ktoś za nim nadąża?

No właśnie. Za Darkiem trudno nadążyć. Za jego pomysłami, za przemyśleniami, za sposobem postrzegania świata, za „zakręconym” poczuciem humoru i dowcipami wymyślanymi daleko ponad jego wiek.

Czy on nadąża za resztą świata?

Mój syn ma wroga. Kiedyś nie wiedzieliśmy KIM lub CZYM jest ten WRÓG. Wiedzieliśmy tylko, że przeszkadza mu, opóźnia go i nie pozwala wykorzystywać wszystkich swoich możliwości. Powoduje niezrozumienie wśród znajomych, nauczycieli, kolegów.

ADHD – tak ma na imię.

Mój syn nie jest sam. Wypowiedzieliśmy wojnę jego WROGOWI. Toczymy walkę o naszego syna od kilku lat. Wygrywamy, ale tylko my, rodzice dziecka z ADHD, wiemy jak wiele wysiłku trzeba włożyć w wygraną.

Mam wypracowane metody na ADHD w wielu dziecinach życia mojego dziecka. Dzięki jego pracy oraz moim metodom udaje nam się usprawnić jego świat.

Trzeba wytrwale pracować.

Dzień za dniem. Każdego dnia. Codziennie.

Odpowiedzi: 4 do wpisu “”

 1. sandra pisze:

  Polecam stronę kpu-hpu.pl Kryptopiroluria inaczej zwana malvarią, hemopirollaktamurią często objawia się ADHD, aspergerem autyzmem, hipermobilnością stawów. Dziedziczne zaburzenie syntezy hemoglobiny. Leczenie, proste i tanie. Suplementacja wit b6, cynk, mangan, biotyna. Całe życie. Traci się je z moczem, niedobór powoduje skutki j.w. Trzeba zbadać poziom Hemopirollaktamu w moczu. Szczegóły na stronie. Sprawdziłam na sobie synu i wnukach. Po pół roku suplementacji duża poprawa.

 2. Ultra Hot pisze:

  Bywa, że rodzice bardzo szybko odkrywają, że ich dziecko różni się znacznie temperamentem od rówieśników. Niekoniecznie jednak im to przeszkadza, zwłaszcza, gdy sami również należą do „niespokojnych duchów”. Kłopoty zwykle pojawiają się w przedszkolu. Opiekunowie narzekają, że malec uniemożliwia prowadzenie normalnych zajęć, przerywając, wychodząc, hałasując czy skacząc w najmniej stosownym momencie. Stanowi zagrożenie dla siebie i innych, gdyż wdrapuje się na meble, biega, nie wykonuje poleceń, a co gorsze, bywa agresywny. Właśnie agresja jest pierwszym wskazaniem do obserwacji w kierunku ADHD!

  • Malgorzata pisze:

   Tak, zdarza się, że rodzice nie widzą nic niepokojącego w zachowaniu dziecka z tego powodu, że im to zwyczajnie nie przeszkadza. Mają własne temperamenty zbliżone do dziecka, sami nie stosują pewnych reguł lub nie lubią struktur społecznych. Wtedy, często zachowania przeszkadzające w pracy w grupie są wskazywane przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów.
   Nie zgadzam się jednak, że agresja jest pierwszym wskazaniem do obserwacji w kierunku ADHD. Agresja jest najczęściej zjawiskiem wtórnym w odpowiedzi na brak akceptacji, trudności w kontaktach społecznych i brak zrozumienia. Wtedy nakręca się błędne koło. Tak jest bardzo często. ADHD to zespół trzech grup objawów. Nie generalizujmy tego szerokiego zjawiska w tak krzywdzący sposób.

   Pozdrawiam,
   Małgorzata

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free