Jestem w trakcie opracowywania tematów do internetowego kursu postępowania z dzieckiem nadpobudliwym.
Kurs jest przeznaczony dla rodziców Żywych Sreber.

Jestem związana z tematem ADHD od lat, pasjonuję się dzieleniem się wiedzą. Prowadzę warsztaty i konsultacje na żywo, konsultacje indywidualne na skype. Pomyślałam, że czas na wsparcie większej ilości rodziców.

Część dzieci posiada diagnozę, jednak rodzice nie otrzymali wyczerpującej informacji o tym, jak wychowywać takie dziecko. Wskazówki są niejasne, pewne zalecenia się wykluczają. Mama i tata małego ADHD-ka mają w głowie przerost suchych informacji.
Za mało praktycznych metod. Mało konkretów.

Część dzieci nie ma diagnozy lekarskiej, a jednak rodzice czują, że reakcje dziecka są inne, niż jego rówieśników. Inne, niż można by się spodziewać. Czują niepokój, nie wiedzą dlaczego dziecko zachowuje się w określony sposób. Nie rozumieją, chociaż bardzo się starają.

Stąd moje pytanie „Czego potrzebujesz, aby LEPIEJ RADZIĆ SOBIE Z DZIECKIEM?”.

Jakie zachowania dziecka są dla Ciebie największym wyzwaniem?

Zależy mi na tym, żeby kurs, który powstanie był odpowiedzią na Twoje pytania i wątpliwości.

Napisz proszę, jakie tematy Cię interesują. Czego chcesz się dowiedzieć, aby pomóc swojemu dziecku?

Napisz do mnie, albo skomentuj ten wpis.

Mam dla Ciebie PREZENT. Aby okazać Tobie wdzięczność za pomoc w tworzeniu tego kursu, prześlę do Ciebie Kurs „Jak konstruktywnie chwalić dziecko?” darmo.

Możesz napisać do mnie mail lub wypowiedzieć się tutaj.

Na odpowiedzi czekam tydzień, czyli do poniedziałku (19.12.)

Pozdrawiam ciepło,

Małgorzata Adria

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Czego potrzebujesz, aby lepiej sobie radzić z dzieckiem nadpobudliwym?”

 1. Adam pisze:

  Małgosiu, planujesz następny kurs? Bo najwięcej masakry jest w szkole. Zrób o szkole. Są takie szkolne tematy, które zainteresują wszystkich rodziców. I dziękuję za konsultacje.

 2. Justyna pisze:

  Potrzebuję wiedzieć jak opowiadać o jego chorobie.Twoje wpisy przybliżają temat. Tylko, że moje emocje są tak wielkie, że zaraz wszystkich pogryzę. Tylko dzięki Twojemu zrozumieniu i historiom innych rodziców wiem, że nie jestem sama na świecie z problemem. Odcinam się od znajomych, bo nie umiem im tłumaczyć. Twój kurs :jak radzic sobie…. jest świetny. Zrób następny o tych tematach, które zapowiadasz. Plisssssssssssssss

 3. ela pisze:

  Witam, jestem mamą 4 latka , jestem dopiero umówiona na diagnozę, ale myślę że zachowanie mojego małego sreberka nie jest typowe dla dziecka, nie chodzi tu o dom bo tutaj sobie jakoś radzimy ale raczej o przedszkole gdzie ciągle są problemy z zachowaniem , ciągłym bieganiem. Chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć jak można rozpoznać tą chorobę. dziękuję za jakąkolwiek odpowiedż

  • Malgorzata pisze:

   Witaj Elu, widziałam, że wpisałaś swój mail w formularzu. Jak tylko klikniesz w link, który przyszedł na Twoją pocztę, dostaniesz ode mnie ankietę na nadpobudliwość.
   Dobra diagnoza powinna być wydana po porządnym wywiadzie oraz kilkukrotnych obserwacjach dziecka.
   Przed wizytą, poproś opiekunkę w przedszkolu o napisanie opinii na temat Twojego Sreberka. Zwiększy to wiedzę specjalisty na temat zachowań dziecka w przedszkolu.
   W diagnozie powinny być zawarte wskazówki do pracy z dzieckiem. Takie wskazówki przedstaw przedszkolu i współpracuj z nimi dzieląc się swoimi doświadczeniami.
   Daj znać, jak wypełnisz ankietę.

   Zapisałaś się do psychologa, czy innego specjalisty?
   Pozdrawiam,
   Małgosia

   • Marlena pisze:

    Ja potrzebuję zrozumieć jak to jest, że on taki jest i dlaczego i potrzebuję wsparcia takiego, jakie dajesz Ty. Potrzebuję też umieć o adhd rozmawiać z innymi ludźmi. Będę się uczyć od Ciebie. Jestem w połowie kursu i już czuję się mocniejsza i już zaczynam wierzyć. No bo przecież nie moge być słaba Małgosiu. Ty pokazujesz, jak być silną mamą to ja też muszę być silna. Muszę. Pozdrawiam Ciebie Małgosiu i wszystkich rodziców, którym trudno, ale się nie poddają.

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free