Za nami egzaminy gimnazjalne.

Opowiem Wam historię początku pierwszego dnia egzaminów. Pierwszego z trzech.

Wywalczyłam, że Darek siedział w mniejszej sali. To sala dla osób „z opinią z poradni”. ADHD nie zostało wzięte pod uwagę jako powód do mniejszej sali i wydłużonego czasu na pisanie egzaminów. Jednak Darek ma również dysleksję, a dyslektycy mają wydłużony czas.

Fragment komunikatu dyrektora szkoły głosi, że gdy zakłócony zostanie spokój podczas pisania egzaminu, uczniowie będą musieli powtarzać egzamin.

Sala egzaminacyjna przed rozpoczęciem egzaminów.

Do Darka podchodzi 7 chłopaków z innych klas, którzy piszą egzamin w tej samej sali co on. Ubrani w garnitury wyglądają jak mafia (tak opowiada Darek :) ).

Ich przedstawiciel mówi do Darka: Słuchaj, lepiej, żebyś nic nie odwalił na egzaminie. Jak przerwą przez Ciebie egzamin, to będziemy musieli pisać w czerwcu. A my nie chcemy pisać w czerwcu, tylko teraz. Więc, jak coś odwalisz, to uważaj, bo Cię wyrzucimy przez okno.”

Darek się śmieje i odpowiada: „Spoko chłopaki. Wyluzujcie. Damy radę.”

Cała szkoła zna mojego synka. Niezłą ma opinię, prawda?

Potem, w domu Darek powiedział, że niektórzy koledzy liczyli jednak na to, że „coś odwali”, bo wtedy będzie się coś działo i będzie ciekawie. Darek ma zawsze niebanalne pomysły. Uczę go jednak asertywności, aby umiał nie ulegać wpływom kolegów.

Darek stwierdził ze śmiechem, że teraz będzie miał wymówkę, że niczego „nie odwalił”, ponieważ „mafia” go postraszyła. Wesoło mamy z Darkiem :)

Trzeba się tylko przyzwyczaić do jego „zakręconego” poczucia humoru.

Egzaminy przeszły bez żadnych zakłóceń.

Po egzaminach zabraliśmy Darka do restauracji.

Pozdrawiam Was,
Małgorzata

 

 

 

Tagi: , , , ,

Odpowiedzi: 7 do wpisu “Egzaminy gimnazjalne (dziecka (nie tylko) z ADHD)”

 1. Agnieszka pisze:

  To fajnie, że się umie z tego śmiać. Jeszcze wiele takich egzaminów przed nim. Powodzenia

 2. Automator pisze:

  Taką mafie trzeba wyśmiewać a chłopak wyjdzie na swoje.

 3. karinka pisze:

  Cieszę się, że wszystko poszło dobrze i nie uległ presji kolegów i niczego „nie odwalił”. Pozdrowienia dla Darka, życzę dużo sukcesów.

 4. Proteminka pisze:

  Takie choroby jak adhd powinny być rozpatrywane indywidualnie. Czasem ma wrażenie że nasze polskie społeczeństwo nie jest w stanie tego zrozumieć.
  Proteminka recently posted..Śmieci Łódź

 5. Grzegorz pisze:

  Ciekawa i humorystyczna historia z tym egzaminem ;) Cieszę się, że wszystko poszło dobrze. Chłopak niech się nie przejmuje gadaniem innych tylko niech powoli dąży do zamierzonego celu. Pozdrawiam Cię ciepło.
  Grzegorz recently posted..Odwodnienia liniowe firmy Bielbet

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free