Moi Drodzy,

Poniżej zamieszam artykuł serwisu www.skakanka.edu.pl, który propaguje ćwiczenia terapeutyczne dla dzieci z ADHD.

Obejrzyjcie i oceńcie wartość serwisu. Cieszę się, że temat jest dostrzegany. Podoba mi się hasło „Spokojnie, to tylko ADHD„. Mam nadzieję, że takie podejście pozwoli „odczarować” ADHD.

Otrzymałam pięć rocznych abonamentów dla rodziców. Proszę, piszcie kto jest zainteresowany otrzymaniem abonamentu. Spośród zainteresowanych rodziców, prześlę abonamenty do najbardziej zaangażowanych w nasz blog.

Oto artykuł:

Skakanka.edu.pl – multimedialne ćwiczenia edukacyjne dla dzieci z ADHD

 

skakanka_edu_pl_strona

 

 

Skakanka jest nowatorskim portalem zawierającym multimedialne ćwiczenia dla dzieci z ADHD w wieku wczesnoszkolnym. W serwisie rodzice oraz specjaliści mogą obejrzeć także przydatne filmy informacyjno-instruktażowe. Zawarte są w nich informacje odnośnie zagadnienia ADHD, a także wskazówki postępowania oparte na założeniach terapii behawioralnej.

ADHD to skrót od angielskiego Attention Deficit Hyperactivity Disorder,  oznaczającego zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Są to zaburzenia koncentracji uwagi, nadmierna impulsywność i nadmierna ruchliwość. Dzieci z ADHD zwracają uwagę na każdy bodziec, nie odróżniając tych istotnych od nieistotnych. Stąd ich trudności.

Na portalu Skakanka.edu.pl przygotowano dla dzieci atrakcyjne ćwiczenia multimedialne, skupiające się na dwóch obszarach sprawiających im największe problemy. Pierwszy rodzaj ćwiczeń skupia się na rozumieniu następstw przyczynowo-skutkowych, drugi ma na celu pracę nad koncentracją uwagi. Kilka demonstracyjnych ćwiczeń i filmów, dostępnych jest bezpośrednio po wejściu na stronę internetową. Po dokonaniu szybkiej, bezpłatnej i niezobowiązującej rejestracji uzyskamy dostęp do dodatkowych darmowych materiałów.

Dziecko z ADHD zaczyna robić różne rzeczy, ale ich nie kończy, ponieważ zewsząd dopływają nowe bodźce, które zaprzątają jego uwagę.  Dzieci nie znają satysfakcji z dobrze wykonanych zadań, bo nie doprowadzają ich do końca. Dlatego w postępowaniu z nimi tak ważne są nagrody zewnętrzne – pochwały.

Portal Skakanka.edu.pl przygotował atrakcyjny sposób zachęcania dziecka do pracy. Po każdym wykonanym ćwiczeniu dziecko otrzymuje za nie punkt cierpliwości, czyli odznakę – złotą, srebrną lub brązową, oraz widzi fragment odsłanianego obrazka – niespodzianki. Odsłaniający się obrazek pojawia się przed oczami dziecka po każdym zrobionym ćwiczeniu, co wzbudza jego ciekawość i motywuje do dalszej pracy. Odsłonięcie całego obrazka jest nagrodą za wykonanie wszystkich ćwiczeń.

Dla dorosłych (rodziców i specjalistów) zostały przygotowane filmy, w których znajdą wskazówki, jak radzić sobie z ADHD u dzieci. Wskazówki postępowania oparte są na założeniach terapii behawioralnej, która zaleca między innymi wzmacnianie zachowań pozytywnych, np. utrzymaniu uwagi na zadaniu przez określony czas. Można także skorzystać z filmów instruktażowych pokazujących ćwiczenia z zakresu kinezjologii edukacyjnej, które korzystnie wpływają na pracę mózgu ćwiczących dzieci.

Przygotowano również specjalne panele, w których rodzice i specjaliści mają możliwość monitorowania postępów swoich podopiecznych (rodzic – u dziecka, specjalista – u wielu swoich podopiecznych). Panel daje możliwość przydzielania podopiecznym określonych ćwiczeń, sprawdzenia jakie ćwiczenia dane dziecko wykonało, ile podjęło prób, ile czasu na nie poświęciło oraz jaką odznakę za nie dostało.

Zachęcamy rodziców i specjalistów do wykorzystania ćwiczeń edukacyjnych zawartych w naszym serwisie. Stanowią one nieocenioną pomoc w pracy z dziećmi z ADHD. Portal jest bardzo ciekawy i atrakcyjny graficznie. Spodoba się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu na stronie www.skakanka.edu.pl

info_unijne2

 

 

Tagi: , , , , , , ,

Odpowiedzi: 5 do wpisu “skakanka.edu.pl – Spokojnie to tylko ADHD”

 1. Kasia pisze:

  Świetne ćwiczenia! Na pewno zastosuję te cwiczenia z moim mlodszym synkiem bo ma on już zdiagnozowane ADHD
  Kasia recently posted..Historia ADHD

 2. Violetta pisze:

  Sprawdziłysmy z córcią ćwiczenia zaproponowane na „skakanka.edu.pl” i muszę przyznać, ze są bardzo przystępne i ciekawe. Moja córka z zainteresowaniem rozwiązywała kolejne zadania . Jest to fajny materiał i dodatkowo uczy -jak dla nas super!!!

 3. Viola pisze:

  Z ciekawością zajrzałam w linka „skakanka.edu.pl -i stwierdziłam, ze są tam bardzo fajne ćwiczenia . Zawołałam od razu moją „Gwiazdę” , żeby zobaczyła czy jej sie spodobają i okazało się, że z chęcią zrobiła kilka ćwiczeń i nawet chciała zrobić więcej(!). A jak już moje dziecko z chęcią robilo te ćwiczenia to znaczy , że są ciekawe i to bardzo ! A do tego uczą- jestem bardzo zainteresowana .
  Pozdrawiam

 4. Benia pisze:

  Witajcie, bardzo się ciszę, ze powstają takie strony, mój najstarszy syn ma zdiagnozowane ADHD, najmłodszy zaś , jeszcze nie, ale z moich obserwacji wynika że problem go nie omija, lecz w nieco innej sferze … jakoś z tym trzeba żyć … ważne żeby mieć skąd czerpać siłę. I tego Wam życzę (i sobie też). Pozdrawiam

 5. Ola pisze:

  Witam ! Nie wiem czy mam jakąś szansę ale próbuje, może uda się uzyskać dostęp do tych ćwiczeń. Mam syna z ADHD W 1klasie.

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free