Kiedyś, podczas jednego ze spotkań grupy wsparcia rodziców dzieci z ADHD, jedna z mam powiedziała „Ja nie lubię spędzać czasu ze swoim dzieckiem”. Zaległa kompletna cisza.

Podczas takich spotkań byliśmy szczerzy. Gdybyśmy ukrywali swoje emocje, o spotykanie się nie miałoby sensu. To było jedyne miejsce, gdzie mogliśmy uzewnętrznić swoje uczucia. My, rodzice kochanych, cudownych, inteligentnych skarbów. My rodzice dzieci z ADHD. Nikt postronny nie mając takiego dziecka nie zrozumie tych uczuć.

Ta cisza, która zaległa po wyznaniu mamy nie była spowodowana dezaprobatą. Nie myśleliśmy „Co za wyrodna matka.”. Nie. Milczeliśmy, bo każdy zastanawiał się nad tym, czy lubi spędzać czas ze swoim dzieckiem. Każdy miał swoją odpowiedź. Po wyrazach twarzy widziałam, że były rożne.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź do wpisu “Nie lubię spędzać czasu ze swoim dzieckiem”

  1. Kaśka pisze:

    To trochę tak, jak np nie znosić widoku krwi na medycynie.. jesteś dobrym człowiekiem, wiesz, że jak „polubisz” krew, to będziesz najlepszym lekarzem, wnikliwym specjalistą, ale każde kolejne zetknięcie się z krwią wywołuje w Tobie strach, niepokój, czy Ci się to jednak uda…
    Uda się, uwierz, Twoje dziecko jest wspaniałą osobą, nie znasz jeszcze zbyt dobrze tylko instrukcji obsługi:) Przyjdzie z czasem, a teraz codziennie wieczorem proponuję zapisywać (np w różowej rubryczce:), jaka chwila wspólnie z dzieckiem dziś przyniosła Ci zadowolenie i co nowego Cię w nim zachwyciło:)

Zostaw odpowiedź

*
CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free